Náročnost

Dobrý nestačí

Ambicí, aby se něco perfektní a uvědomit si, s vynikající kvalitou. To je typické Festool. A to je typické pro náš region plný vedoucích světových trzích a skrytých šampiónů, kde Švábská Tüftlertum, zemitost a povědomí nejvyšší kvality poskytovat jedinečné produkty a služby.

  Historie našich úspěchů

  Jsme hrdí na svou devadesátiletou historii firmy. Současně hledíme kupředu a neustále se vyvíjíme do globální budoucnosti, která náš svět stále více sbližuje.

  Naším cílem je zaručit ve všech výrobních místech identickou kvalitu podle normy „Made in Germany“. Každý náš podnik se specializuje na výrobky, které se v něm vyrábějí, a pracuje podle norem jakosti vyvinutých v Neidlingenu. Tento svazek podniků je zárukou našeho vysokého standardu jakosti. V současnosti vyrábíme 80 procent výrobků v Německu. Velkoobjemové produkty a produkty v malých sériích se vyrábějí v České Lípě. Náš podnik v České Lípě pracuje s identickými procesy a normami jakosti a specializuje se na velkoobjemové produkty, které jsou umožněny velkorysými výrobními prostory v tomto sídle.

  K historii Festool

  Naše náročnost 

  „Když to má být opravdu dobré, nejlépe to uděláme sami.“ 

  Věta, která vyjadřuje vše. Naši motivaci. Naši náročnost. A především: naši vášeň. Nevyslovil ji nikdo menší než zakladatel naší firmy Gottlieb Stoll. Bylo to v roce 1925. Od té doby uplynulo více než 90 let – Festool se nyní ohlíží na jedinečnou historii úspěchů průkopnických vynálezů a elektrického nářadí. Chtít udělat výrobek vždy ještě lépe, to je naše největší vášeň – a naše každodenní motivace. Svým zásadám jsme vždy zůstali věrní.

   
  Více o našich oceněních
  Kvalita Festool

  Kvalita...

  ...není samozřejmost.

  To platí i pro naše elektronářadí: V každé vývojové fázi procházejí naše výrobky tvrdými praktickými testy, které trvají celé týdny, v našich vlastních pokusných laboratořích a zkušebních stanicích. Proto ještě dlouho před sériovou výrobou odhalíme a odstraníme i ty nejmenší slabiny – ne nadarmo se v pojmu kvality (Qualität) skrývá i slůvko „Qual“ (utrpení). Není tedy náhodou, že mnoho zákazníků Festool dnes stále pracuje s nářadím, které je v provozu již více než 30 let. Video v německém jazyce.

  Inovace Festool

  Inovace

  Vynálezce z vášně

  Jsme vynálezci a kutilové z vášně. Dokládá to pohled do naší historie: 1951 zavádí naše vibrační bruska revoluci v opracování povrchů a stává se celosvětovým synonymem oscilační brusky. 1964 překvapujeme uživatele první kombinací okružní pily a vodicí lišty. 1976 je zcela ve znamení likvidace prachu: na trh se dostává první excentrická bruska s integrovaným odsáváním. 2006 následuje chytrý spojovací systém DOMINO – jedinečné řešení pro vzájemné spojování částí nábytku (viz obrázek). Díky SYSTAINERU již léta zajišťujeme pořádek na pracovišti i na staveništi. To všechno nejsou náhodné výrobky, nýbrž výsledek dlouholetého vývoje a zkušeností našich zapálených pracovníků. Citelně usnadňují a zlepšují každodenní práci našich profesionálních uživatelů. Ale i naše nejlepší výrobky lze neustále zlepšovat, i když již patří v mnoha dílnách do zlatého fondu – jako např. naše ponorná pila TS 55.

  Koncepce pohonu Festool EC-TEC

  Sprinter je vybaven jedinečnou rychlostí, maratonec úžasnou vytrvalostí a koulař mimořádnou silou. Co mají společného, je perfektní příprava na vlastní disciplínu. Přesně na tomto principu pracuje koncepce pohonu EC-TEC speciálně vyvinutá firmou Festool. Co to konkrétně znamená, se dozvíte zde:

  Koncepce pohonu Festool EC-TEC
  Festool ‒ Vyzkoušejte náš systém

  Systém

  Festool ‒ Vyzkoušejte náš systém

  Systainer, elektronářadí, mobilní vysavače: spojujeme, co k sobě patří – chytře a jedinečně. S motem „Vyzkoušejte náš systém. Perfektní v detailu.“ pečlivě budujeme svůj pořádkový a organizační systém – samozřejmě i zde s nekompromisními nároky na kvalitu. Přitom do nejmenšího detailu perfektně přizpůsobujeme příslušenství, spotřební materiál a nářadí. Tím pro naše uživatele vzniká všeobecný pracovní proces, který umožňuje rychlou a produktivní práci, zabraňuje prostojům a omezuje dodatečnou práci.