EC-TEC

EC-TEC

Koncepce pohonu Festool

EC-TEC = větší výkon + inteligence + životnost

Sprinter je vybaven jedinečnou rychlostí, maratonec úžasnou vytrvalostí a koulař mimořádnou silou. Co mají společného, je perfektní příprava na vlastní disciplínu.

Přesně na tomto principu pracuje koncepce pohonu EC-TEC speciálně vyvinutá firmou Festool. Konkrétně to znamená:

 

Extrémně vytrvalý

Koncepce pohonu EC-TEC se vyznačuje vyvíjením mimořádné síly při nejmenší možné spotřebě energie. Přitom motor EC-TEC pracuje bez uhlíkových kartáčů a je tedy bezúdržbový a extrémně robustní.
Vytrvalý EC-TEC
Robustní EC-TEC

Mimořádně robustní

EC-TEC pracuje se stálou kontrolou všech důležitých parametrů, jako je teplota a otáčky. Blíží-li se nářadí do kritické oblasti, EC-TEC pro jeho ochranu automaticky sníží příkon a výkon.

Inteligentní řízení pohonu

12 magnetických pólů pohybuje v souhře s integrovanými senzory uvnitř umístěným rotorem na minimálním prostoru, neustále informuje o aktuálním stavu rotoru a zaručuje tak stejnoměrný chod motoru a přesnou regulaci otáček. 
Řízení pohonu EC-TEC
Přizpůsobení motoru Festool EC-TEC

Individuální přizpůsobení motoru

EC-TEC se vyznačuje maximální efektivitou a produktivitou, životností a spolehlivostí.  V souladu s touto filosofií používá Festool motor EC-TEC proto pouze tam, kde to zákazníkovi přináší skutečný užitek. Například u vrtacích akušroubováků série T a C (bez CXS), série QUADRILL a QUADRIVE, jako pohon přímočarých pil CARVEX PS 420 a dále u akumulátorového vrtacího kladiva BHC 18.

Optimální využití energie

EC-TEC zajišťuje nejen maximální výkon, ale je zároveň i chytrý. Díky speciální elektronice pro řízení výkonu, která vždy poskytuje pouze tolik energie, kolik příslušná pracovní situace vyžaduje, zároveň šetří energii, a tím umožňuje výrazně větší výkon na jedno nabití akumulátoru. 
Využití energie EC-TEC