Umění graffiti s bruskou Rotex 

Umění graffiti s bruskou Rotex

Graffiti se nejen nanášejí sprejem. Philipp Schwingeler je vyrábí ze dřeva a vytváří z nich pozoruhodné skulptury. Důležitou součástí jeho uměleckého tvůrčího procesu je přitom broušení, protože právě u graffiti je důležitý přístup k obtížným místům. Umění Philippa Schwingelera je proto perfektním kandidátem pro testování brusky Rotex. V jeho projektu „Z břízy písmeno E“ bruska Rotex ukázala, co umí.

Z břízy písmeno E
Nejprve vznikl návrh písmena E a potom byl zpracován do počítačového souboru, aby bylo možné vyříznout motiv na stroji s vodním paprskem. Následně byly k sobě slepeny čtyři březové desky Multiplex o tloušťce 30 mm a motiv byl vyříznut vodním paprskem.

Po vyříznutí přišla na řadu bruska Rotex. Pro první broušení byla použita zrnitost 120, pro druhé 150. Následně bylo umělecké dílo z obou stran natřeno základní barvou. Po vyschnutí bylo písmeno „E“ nalakováno bezbarvým lakem.

Lehkost brusky ROTEX

Jako první zaujala Philippa Schwingelera lehkost brusky Rotex a snadná manipulace s ní. Zjistil, že pracuje velmi tiše a klidně a že se toto nářadí při práci velmi příjemně vede. Zvlášť zajímavá byla pro umělce změna talířové brusky na brusku vibrační. Bylo to velice jednoduché a především velmi rychlé. Právě tato funkce pomáhala umělci dosahovat na uměleckém předmětu míst, která by byla s normální talířovou bruskou nedosažitelná.

Philipp Schwingeler měl z brusky Rotex velkou radost a měl s ní jen pozitivní zkušenosti.

O firmě Form-Schlüssig – umění graffiti ve dřevě

Philipp Schwingeler je aktivním umělcem graffiti od roku 1996. Svá umělecká díla začal realizovat ve dřevě náhodou. Následovalo vyučení truhlářem a založení firmy Form-Schlüssig. Jeho umění má jedinečný design, kvalitní realizace, které jsou pohodlné a trvanlivé. Ale především náruživě spojuje tradiční práci se dřevem s moderním uměním graffiti.
Kromě různých výstav nabízí Schwingeler také workshopy a předává dále své umění. 

Další informace na www.Form-Schlüssig.de.

Foto: André Sasse, www.andresasse.com, E-mail: info@andresasse.com